ZŠ Dukelská Strakonice » Informace » Bakaláři – Otázky a odpovědi

Zařazeno do kategorie Informace • aktualizováno 6. července 2020

Bakaláři – Otázky a odpovědi

Otázka: Nejde se mi přihlásit a přihlašovací jméno a heslo je správné, přesto mi to píše: Špatný login nebo heslo.

Řešení 1: Nejspíše jste se přihlásili na Bakaláře jiné školy. Otevřete si Bakaláře přes naše stránky www.dukelska.strakonice.cz vlevo dole pod panelem Navigace - sekce Odkazy > Bakaláři.

Řešení 2: Pokud se přihlašujete na mobilním zařízení, stává se, že se vám mobilní zařízení snaží tzv. "pomoci" a za tečku automaticky napíše mezeru (např. "z. novot1111"). Přihlašovací jméno ale žádnou mezeru neobsahuje ("z.novot1111"). Vymažte mezeru a pokuste se přihlásit znovu.

- - - -

Otázka: Nejde mi odeslat domácí úkol jako příloha.

Řešení 1: Příloha je omezena na velikost souboru 4 MB. Pokud jste vyfotili domácí úkol pomocí telefonu, může se stát, že tento obrázek bude mít vetší velikost než 4 MB. Pokuste se na telefonu nastavit nižší kvalitu fotoaparátu a pokus opakovat.

Řešení 2: Pomocí přílohy nelze posílat spustitelné soubory ani archivy (exe, zip, rar apod.) Prosím pošlete přílohu v jiném formátu (např. pdf, jpg, jpeg apod.)

- - - -

Otázka: Na úkol nejde odpovědět (není tam šipka na konci řádky).

Řešení: Nejspíše ten, kdo zadával domácí úkol, nezvolil možnost elektronického odevzdání. Kontaktujte příslušného vyučujícího. Nebo domácí úkol prohlížíte v mobilní aplikaci, v té bohužel odevzdat DÚ nejde.

- - - -

Otázka: Odpovídání na zprávy Komens.

Řešení: Pokud chcete odpovědět příslušnému vyučujícímu, použijte prosím první šipku (zatočenou doleva). Rovná šipka doprava slouží pro přeposlání a zpráva přijde pouze ředitelství a nikoli vyučujícímu.

- - - -

Otázka: Jak poznám, že jsem odevzdal DÚ v pořádku?

Řešení: Pokud chcete zkontrolovat odeslaný úkol, je třeba kliknout na šipku či obálku na konci řádku s úkolem. Poté se přepnout na "Číst konverzaci". Jedna zpráva v konverzaci je váš odevzdaný úkol (včetně přílohy, která je jako odkaz pod zprávou).

- - - -

Otázka: Mohu odevzdat DÚ přes mobilní aplikaci?

Řešení: Bohužel mobilní aplikace neumožňuje odevzdání DÚ :(. Pouze pokud v mobilním zařízení otevřete webový prohlížeč a přihlásíte se do webové aplikace.

- - - -

Otázka: Do emailu mi přijde upozornění, že mám v Bakalářích novou zprávu, ale v Komens nic není.

Řešení: Zkuste prohlédnout i sekci Domácí úkoly. Upozornění se nemusí týkat pouze zpráv v Komens.

- - - -

Pokud byste se setkali s jiným problémem, neváhejte mne kontaktovat přes Komens, nebo na telefon 723 038 482.

Tomáš Novotný