Okresní přebor ve stolním tenisu

Ve středu 12.12.2007 proběhl turnaj ZŠ ve stolním tenisu. Turnaj se uskutečnil ve sportovní hale ZŠ  v Záboří a zúčastnila se ho následující družstva : ZŠ Katovice, ZŠ TGM Blatná, ZŠ JAK Blatná, ZŠ Poděbradova Strakonice, ZŠ Sedlice, ZŠ Radomyšl, pořádající tým ze ZŠ Záboří. Naše škola postavila tři chlapecká a dvě dívčí družstva.

Děvčata byla vřazena do jedné skupiny o 6 týmech, kde se postupně utkala se všemi ostatními družstvy turnaje. Dívky, které tvořily „A – tým“ JOZÓVÁ Š., ČIHÁKOVÁ B. postupně porazily družstva ze ZŠ Sedlice, ZŠ TGM Blatné, tým ZŠ DUKELSKÉ Strakonice a ZŠ Poděbradovy Strakonice. Naše děvčata prohrály pouze  s pozdějšími vítězkami ze ZŠ Záboří a obsadily velmi lichotivé druhé místo v OP.

Dívky „B – týmu“ KNETLOVÁ K., ŘEZÁČOVÁ T. porazily dívky ze ZŠ TGM Blatné, ZŠ Sedlice a prohrály s našim „A – týmem, ZŠ Poděbradovou Strakonice i s vítězkami ze Záboří. Nakonec toto družstvo obsadilo 4. místo (příjemným překvapením turnaje byl výkon jedničky B – týmu TEREZY ŘEZÁČOVÉ).

Chlapci byli nalosováni do 2 skupin. Skupinu A tvořila družstva ze ZŠ Poděbradova Strakonice, ZŠ Sedlice „A i B“,ZŠ Dukelská Strakonice „A i C“. Ve skupině B se postupně střetla družstva ze ZŠ Radomyšl, ZŠ Katovice, ZŠ Dukelská Strakonice „B“, ZŠ Záboří, ZŠ TGM a ZŠ JAK Blatná.

„A – tým“  naší školy tvořili Roman ŠKODA, Dominik ZAYML a Martin LINHART. V základní skupině obsadili 3. místo a nepostoupili do semifinále. V konečném pořadí obsadili 5.-6. místo.

„C – tým“ tvořili Daniel PAVLOVIČ, Jakub KRÁL a Michal KŘÍŽ. V těžké skupině skončili po houževnatém výkonu na 5. místě. Celkově se v turnaji umístili na 9. – 10. místě .

Příjemným překvapením turnaje byl náš „B – tým“ tvořený „ benjamínky naší školy „. Tým tvořili PATRIK HRAZDÍRA, DAVID ŘEŘÁBEK A FILIP SEIFRIED. V základní skupině obsadili 2. místo. V semifinále prohráli s chlapci ze ZŠ Sedlice „A“  2:4. K boji o 3. místo náš tým již nenastoupil pro předčasný odjezd jednoho ze členů tohoto týmu. Nakonec naši chlapci obsadili tedy pěkné „4. místo“. Všem zúčastněným je nezbytné „vyseknout“ pochvalu za reprezentaci školy a předvedené výkony za zelenými stoly.