Soutěžící ve věku od 0 do 100 let mají do 30.4.  ztvárnit postavu vodníka a nejhezčí práce pak budou vystaveny celou letošní sezónu v Muzeu řeky Otavy a voroplavby ve Střelských Hošticích.

Protože ve výrobě různých postaviček jsou naši žáci (i jejich rodiče)  velmi nápadití, rozhodli jsme se, že dáme dětem opět šanci, aby se s tímto úkolem vypořádaly.

Uspořádali jsme si vlastní soutěž (uzávěrka byla 28.4.), do které se nám sešlo přes 70 hastrmánků a opět se objevily netradiční materiály i netradiční zpracování – dráty, plasty, vlna, březové dřevo, lahve, květináče, polystyren, marcipán. Ten poslední materiál měl tu nevýhodu, že lákavě voněl a  někteří žáci  se jej pokoušeli ochutnat, proto jsme museli tohoto zeleného mužíčka zabalit do celofánu, aby neskončil v žaludcích mlsounů.

Největšího vodníka vyrobil kolektiv žáků ze 7. C a za velice zdařilou lze považovat i kolektivní práci třídy 3.A. Třeťáci vyrobili šestičlennou rodinu Plastrmanů  z umělohmotných obalů od nejrůznějšího zboží. Práce jednotlivců si zhodnoťte sami -  jeden skvost vedle druhého, že? Do Hoštic jsme nakonec odvezli téměř 60 zelenáčů.

Děkujeme všem, kteří se této soutěže zúčastnili.
Milí žáci, pokud budete mít zájem, můžete se spolu s rodiči zúčastnit v sobotu 17. 5. 2008  pochodu z Katovic do Střelských Hoštic. Bližší informace ještě upřesníme. Po cestě na vás budou čekat pohádkové bytosti a řada překvapení. V cíli si budete moci upéci buřty a podívat se na expozici v muzeu.