Velký úspěch bývalého žáka

Chtěli bychom Vás upozornit na jednu žhavou novinku. Náš bývalý žák Josef Němec ze třídy 9.A dosáhl svého snu. V 17 letech vydává svoji knihu Safírové oči. Teď studuje na strakonickém gymnáziu. S psaním začal už ve 4. třídě – menšími hororovými povídkami. Na 2. stupni základní stupni je spoluzakladetelem Třídních novin, kde publikoval své první příběhy své knihy. V tomto roce, v těchto dnech se mu vyplnil jeho sen, kdy mu vyšla kniha Safírové oči v nakladatelství XYZ. Chceme Vás pozvat na autogramiádu, která se bude konat 18. června v knihkupectví na Velkém náměstí od 15 hodin. Knihu si můžete zakoupit i vy nebo vaši rodiče a to 11. června od 15 hodin ve vestibulu naší školy, kde bude přítomen i sám autor. V ostatních dnech v prvním patře na 2. stupni nebo u pani učitelky Hany Šimkové.

Úryvek z knihy:

Amanda, Pipi a Jack Newmanovi jsou sourozenci, kteří žijí na statku po svých údajně zemřelých rodičích. Jednoho dne však všechno změní, sestry i bratr začínají vídat podivné přízraky různobarevných očí. Od své babičky se dozvídají, že rodiče jsou naživu, ale že je vězní nejmocnější pán zla – lord Mackley. Babička Amandě, Pipi a Jackovi vysvětlí, že mohou vládnout zapovězenou magickou mocí. Tu jim pak společně se zaklínačem navrátí obřadem, při kterém sourozenci získají kameny moci, jež chrání obdařené lidi proti přízrakům. Sourozenci se vydávají do zemí, v nichž mají naplnit dávno vyřčené proroctví... Podaří se jim to?

Také tu máme něco o autorovi:

Na svět prý přišel prý v období veder, přesněji 9. července roku 1992, v jihočeském městě Strakonice. Zde také devět let navštěvoval základní školu Dukelská. Nyní pokračuje v psaní druhého dílu Safírových očí (i když v hlavě má nápady i na další díla).