Věc: chyby při jízdě podle dopravních předpisů

při dopravní soutěži 27.4. 2011

1.     Kruhový objezd – kruhový objezd je označen dopravní značkou ze tří stran, platí na něm přikázaný směr jízdy, děti jezdily v protisměru!, ukazuje se až při výjezdu z kruhového objezdu.

2.     Nedodržovaly dopravní značku – zákaz vjezdu do jednosměrné ulice.

3.     Semafory – pokud je v provozu semafor, řídíme se na křižovatkách světly semaforu, pozor! při rozjezdu: oranžová – připravit se, až na zelenou vyjíždíme.

4.     Děti neukazovalypři zastavení, při výjezdu, při výjezdu je nutné se rozhlédnout, podívat se za sebe a ukazovat, též je třeba ukazovat při objíždění překážky.

5.     Děti jezdí podle dopravních předpisů, ale zároveň jezdí podle pořadí, která jim jsou v úvodu sdělena, tzn., že na dopravním hřišti jsou čísla 1-6, to jsou vlastně cíle, kterými musí také projet (kromě jízdy podle dopravních předpisů), a jsou to zároveň překážky, ke kterým musí dojet, a pak pokračovat v jízdě. K těmto cílům však musí přijet zprava (stanoviště s číslem musí mít po pravé ruce), nesmí ohrozit ostatní cyklisty, vjet do protisměru.

Pozor na železničním přejezdu – zpomalit a rozhlédnout se!

6.     Letos poprvé se děti zajímaly o to, jakých chyb se dopustily. Je vhodné si před soutěží projít dopravní hřiště.

7.     Dům dětí a mládeže Strakonice nabízí výuku na dopravním hřišti v období duben – červen a září – říjen.

Strakonice 28.4. 2011