2. května 10:31
Zikmund
Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.
ZŠ Dukelská Strakonice » Informace » Pokusy s kapalným dusíkem vlastní rukou
V pátek 3. listopadu bylo pro žáky tříd 8.M a 9.M připraveno na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity nevšední zaměstnání, při němž prováděli řadu pokusů s kapalným dusíkem, tedy při teplotách této látky okolo -190 stupňů. Pod vedením Mgr. V. Vochozky polévali dusíkem lavici i sebe, zkoušeli, jak se mění vlastnosti gumy ponořené do dusíku a co udělá vroucí voda, když se do kelímku s dusíkem nalije. Na demonstračním stole pak pozorovali zatloukání hřebíků ochlazeným banánem, krásný svit vánoční prskavky namočené do dusíku a spoustu dalších pokusů. I piškoty namočené do dusíku chutnaly. Na výzvy demonstrátora museli často odpovídat, činili tak rádi a hlavně dobře. Celé zaměstnání bylo zakončeno mohutným výbuchem plastové lahve s dusíkem na nádvoří před obchodním domem PRIOR. Jak žáci pravili: Líbilo se moc. F. Jáchim
Na nejbližší dobu není naplánováno žádné jídlo!
Na nejbližší dobu není
naplánováno žádné jídlo!
Vstup do oficiální návštěvní knihy »
Dodržujte prosím pravidla slušného chování!
Vstup do neoficiální návštěvní knihy »
Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).