9. srpna 05:52

Roman

Jídlo

Navigace

Odkazy

Bakaláři Microsoft Teams Školní program Plán akcí Harmonogram školního roku
Fénix - školní časopis
Ocenění SCIO

Partneři

Strakonický deník

Puzzle

3, 2, 1.

Návštěvnost

TOPlist

Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.

ZŠ Dukelská Strakonice » Sportovní soutěže » RF OVOV 2016 Brno - zlatý Ruda

Zařazeno do kategorie Sportovní soutěže • aktualizováno 2. října 2016

RF OVOV 2016 Brno - zlatý Ruda

RF OVOV 2016 Brno - zlatý Ruda

V letošním roce se poprvé žáci ZŠ Dukelská probojovali přes okresní a krajské kolo až na celorepublikové finále soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, tentokrát konaném v Brně. Tuto soutěž založili a jejími patrony jsou olympijští vítězové v atletickém desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle a probíhá pod záštitou Českého olympijského výboru. Na nejvyšší úrovni OVOV reprezentovali svoji školu 2 žáci – mezi chlapci Rudolf Prušák (5.B) v ročníku narození 2006 a Josefína Holá (5.D) mezi děvčaty ročníku 2005. O nutno dodat, že se mezi více než 600 žáky základních škol z celé ČR neztratili. Soutěžilo se ve dvou dnech a každý den čekalo na závodníky 5 disciplín.

V prvním dnu závodníci absolvovali shyby na šikmé lavičce, skok přes švihadlo, běh na 60 m, skok daleký a hod medicinbalem. Po prvním závodním dnu si výborně vedl Ruda Prušák, který ve svém ročníku vedl s náskokem téměř 300 bodů před dalším závodníkem, také proto, že si vytvořil osobní rekordy ve shybech (103 za 2 min.), ve skoku dalekém (410 cm) a ve skoku přes švihadlo (301 přeskoků za 2 min.). Josefína Holá byla po prvním dnu z 27 účastnic své kategorie na průběžné 12. pozici. Do druhého dne tak šli závodníci s jasnými cíli: Ruda udržet 1. místo a Josefí se měla pokusit posunout do první desítky startovního pole. Druhý den začal soutěží v trojskoku snožmo, následovaly další disciplíny: kliky , leh-sedy, hod kriketovým míčkem a závěrečným během na 1 000 metrů (závodníci si mohli volit ze 3 alternativ – dále ještě plavání, běh s driblinkem, obojí po dobu 2 minut). Oběma závodníkům se podařilo dané cíle pro druhý den splnit a tak Ruda Prušák odjížděl ze závodů se zlatou medailí (s navýšeným náskokem na 700 bodů) a Josefí se posunula na konečné 10. místo. V konkurenci žáků ZŠ z celé ČR (a mnohdy škol sportovních) to považuji za obrovský úspěch!

Po závodech měli všichni zúčastnění možnost sledovat exhibici reprezentantů a VIP hostů v disciplínách odznaku všestrannosti (mj. mistři světa Šárka Kašpárková, Kateřina Kudějová, Michaela Hrubá, Jan Kuf, 8 metrový skokan Roman Juška, čtvrtkařka Denis Rosolová, kladivář Lukáš Melich a dále např. brněnský patriot Petr Švancara aj.), dog dancing, seskok parašutistů a vyzkoušet si další doplňkové činnosti – šplh na horolezecké stěně, cvičení zumby, surfový trenažér a v neposlední řadě bylo velkým zážitkem setkání s bývalými i současnými olympioniky a reprezentanty, kteří se velmi ochotně a trpělivě podepisovali a na požádání i fotografovali. Celý program vtipně provázeli sporťáci Štěpán Škorpil a Jan Smetana.

„1. místo v republikovém finále je obrovským úspěchem a jsem rád, že oba, jak Ruda, tak i Josefí, zúročili přípravu v rámci kroužku na naší škole. Doufám, že bude povzbuzením do tréninku i pro další spolužáky. Vždyť již na jaře nás čeká okresní kolo dalšího ročníku OVOV. Oběma závodníkům děkuji za předvedené výkony v celostátní konkurenci a za perfektní reprezentaci nejen své školy, ale i našeho města.“

Fotky z akce zde.

Výsledky a další fotky z akce zde.

Mgr. Radek Sosna

Levá část patičky ZŠ Dukelská, ul. Dukelská 166, Strakonice II 386 01 • 383 313 230 • posta@dukelska.strakonice.czRSSProhlášení o přístupnosti • Vytvořil Jan Veselý
Jídlo

Jídelníček

Na nejbližší dobu není naplánováno žádné jídlo!

Na nejbližší dobu není
naplánováno žádné jídlo!

Doln část
Návštěvní kniha

Návštěvní knihy

Vstup do oficiální návštěvní knihy »

Dodržujte prosím pravidla slušného chování!

Vstup do neoficiální návštěvní knihy »

Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).

E-mail

Pošta

Přihlásit se na školní e-mail

Schránka důvěry

Kvíz

Kvíz

Kvíz je momentálně uzavřen!

E-mail Kvíz Baltík Suplování Návštěvní kniha Stránky tříd