17. srpna 12:34

Petra

Jídlo

Navigace

Odkazy

Bakaláři Microsoft Teams Školní program Plán akcí Harmonogram školního roku
Fénix - školní časopis
Ocenění SCIO

Partneři

Strakonický deník

Puzzle

3, 2, 1.

Návštěvnost

TOPlist

Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.

ZŠ Dukelská Strakonice » Sportovní soutěže » Znovuobnovená premiéra na kolech

Zařazeno do kategorie Sportovní soutěže • aktualizováno 3. června 2018

Znovuobnovená premiéra na kolech

Znovuobnovená premiéra na kolech

Ve dnech 14. - 16. května 2018 jsme se s třiceti žáky 8. tříd vydali vstříc cyklistickým zážitkům do Střelských Hoštic. Zde jsme byli ubytováni v krásném areálu Školy v přírodě. Někteří spali v chatkách, jiní v prostorách budovy. Navzdory nepříznivé a především deštivé předpovědi počasí nám bylo přáno a celým kurzem nás provázely příjemné teploty kolem 20°C. Během cyklovýletů (včetně jednoho celodenního) jsme projeli většími městy i méně známými vesničkami nejen našeho kraje, ale i kraje Plzeňského: Novosedly, Kladruby, Mnichov, Katovice, Horažďovice, Velké Hydčice, Žichovice, Nezamyslice, Sušice atd. V různě členitém terénu si žáci po nekončících stoupání nejvíce užívali jízdu z kopce.

Abychom si také trochu od cyklistických sedaček odpočinuli , vyrazili jsme středeční dopoledne na procházku podél řeky Otavy do nedalekého Poříčí. Našli se mezi námi také otužilci, kteří vodu v Otavě okusili na vlastní kůži při pravidelném koupání.

Za tři dny jsme najeli 130 km, což je vzhledem ke značné dívčí převaze v poměru 24:6 dosti úctyhodný výkon. Všichni zúčastnění učitelé ve skrytu naší cyklistické duše věříme, že se jízda na kole stane pro mladé cyklisty nedílnou součástí volnočasových aktivit a že tímto kurzem pro ně cyklistika nekončí, ale teprve začíná.

Závěrem děkujeme tatínkovi Standy Němejce za odvoz zavazadel do Střelských Hoštic a zpět.

Fotografie budou k vidění zde.

Mgr. Petra Němejcová, Mgr. Petr Martínek a Mgr. Josef Němec

Levá část patičky ZŠ Dukelská, ul. Dukelská 166, Strakonice II 386 01 • 383 313 230 • posta@dukelska.strakonice.czRSSProhlášení o přístupnosti • Vytvořil Jan Veselý
Jídlo

Jídelníček

Na nejbližší dobu není naplánováno žádné jídlo!

Na nejbližší dobu není
naplánováno žádné jídlo!

Doln část
Návštěvní kniha

Návštěvní knihy

Vstup do oficiální návštěvní knihy »

Dodržujte prosím pravidla slušného chování!

Vstup do neoficiální návštěvní knihy »

Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).

E-mail

Pošta

Přihlásit se na školní e-mail

Schránka důvěry

Kvíz

Kvíz

Kvíz je momentálně uzavřen!

E-mail Kvíz Baltík Suplování Návštěvní kniha Stránky tříd