9. srpna 06:34

Roman

Jídlo

Navigace

Odkazy

Bakaláři Microsoft Teams Školní program Plán akcí Harmonogram školního roku
Fénix - školní časopis
Ocenění SCIO

Partneři

Strakonický deník

Puzzle

3, 2, 1.

Návštěvnost

TOPlist

Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.

ZŠ Dukelská Strakonice » Sportovní soutěže » Zlatí florbalisté - postup do kraje

Zařazeno do kategorie Sportovní soutěže • aktualizováno 9. prosince 2018

Zlatí florbalisté - postup do kraje

Zlatí florbalisté - postup do kraje

Turnaje 6. - 7. tříd se zúčastnilo 14 základních škol okresu Strakonice. Florbal patří mezi rychle se rozvíjející moderní sporty a turnaje se tradičně zúčastňuje nejvíce škol. Přihlášené školy byly nalosovány do 4 skupin podle loňských výsledků. V naší skupině jsme se postupně utkali s družstvy Gymnázia Strakonice, které jsme porazili 4:0 (branky Kubíček, Drančák, Zralý, Prušák), a TGM Blatná, které jsme zdolali jednoznačně 7:0 (Walter, Šíma 3x, Prušák, Šebesta, Drančák). Skupinu jsme tedy jednoznačně vyhráli a těšili se na další, již vyřazovací, souboj.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na družstvo Sedlice a nastupovali jsme v roli favoritů. Změna povrchu a velikosti haly a první obdržený gól nás až příliš zbytečně znervózněli, a tak jsme nakonec byli rádi za konečnou remízu 1:1 (Šebesta) a musely rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii trefil Šimon Šíma tyč, zatímco soupeř proměnil, Samuel Drančák druhý nájezd proměnil, soupeř nedal a tak rozhodl třetí proměněný nájezd Davida Šebesty a Štěpánem Beranem v naší brance chycený soupeřův nájezd. K naší velké radosti jsme tak postoupili do semifinále, kde jsme narazili na vítěze dalšího čtvrtfinále, družstvo JAK Blatná. Utkání jsme začali velmi aktivně a soupeře téměř nepustili přes půlící čáru. Výsledkem naší kanonády byly 2 góly (Zralý, Drančák) a výsledek 2:0 již vydržel do konce zápasu.

Ve finále nás čekal tým ZŠ Povážská. Začali jsme znovu aktivně, soupeře přestříleli a brzy nebylo o vítězi finále pochyb. Konečný výsledek 5:0 (Šíma 2x, Zralý 2x, Drančák) hovoří zcela jasně. Nejlepším hráčem našeho týmu (a zároveň nejlepším střelcem) byl vyhlášen Šimon Šíma, autor 5 gólů. O další se podělili čtyřgóloví Samuel Drančák (navíc 1 gól ze SN) a Marek Zralý, 2 góly vstřelili David Šebesta (+1 SN) a Rudolf Prušák, po 1 gólu přidali Richard Kubíček a Martin Walter.

Poděkování patří celému týmu, který dokázal táhnout za jeden provaz a překonat i kritickou chvíli ve čtvrtfinále. Na hřišti se vystřídali všichni, včetně náhradníků. V brance se pravidelně střídali Štěpán Beran a David Kazda, v poli David Šebesta, Luboš Homolka, Rudolf Prušák, Samuel Drančák, Šimon Šíma, Richard Kubíček, Matěj Mikeš, Martin Walter, Marek Zralý, Lukáš Vaněček a jako náhradníci doplňovali tým Matyáš Zelenka a Jan Havel.

Úkol byl tedy splněn a oplakána byla jen zlomená hůl jednoho z hráčů. Všem klukům děkuji za reprezentaci školy a přeji hodně úspěchů v krajském kole 28. 11. 2018 v Českých Budějovicích.

Foto zde

Mgr. Radek Sosna

Levá část patičky ZŠ Dukelská, ul. Dukelská 166, Strakonice II 386 01 • 383 313 230 • posta@dukelska.strakonice.czRSSProhlášení o přístupnosti • Vytvořil Jan Veselý
Jídlo

Jídelníček

Na nejbližší dobu není naplánováno žádné jídlo!

Na nejbližší dobu není
naplánováno žádné jídlo!

Doln část
Návštěvní kniha

Návštěvní knihy

Vstup do oficiální návštěvní knihy »

Dodržujte prosím pravidla slušného chování!

Vstup do neoficiální návštěvní knihy »

Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).

E-mail

Pošta

Přihlásit se na školní e-mail

Schránka důvěry

Kvíz

Kvíz

Kvíz je momentálně uzavřen!

E-mail Kvíz Baltík Suplování Návštěvní kniha Stránky tříd