21. ledna 10:46

Puzzle

3, 2, 1.

TOPlist

Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.

ZŠ Dukelská Strakonice » Informace » Exkurze - Střední rybářská škola Vodňany

Zařazeno do kategorie Informace • aktualizováno 18. prosince 2019

Exkurze - Střední rybářská škola Vodňany

V pondělí 25.11. 2019 jsme navštívili se žáky a žákyněmi 7. D a 7. M tříd Střední rybářskou školu a vyšší odbornou školu vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech. Učitelé i studenti se nám po celou dobu plně věnovali. Bylo znát, že studenti mají obor, který si vybrali rádi, vyprávěli o svém studiu se zaujetím a odpovídali ochotně i na naše otázky. Navštívili jsme Rybářské muzeum, viděli jsme akvária i terária, laboratoře i kabinet biologie. Studenti měli na interaktivní tabuli pro děti připravenou i soutěž a soutěžící od nich pak za statečnost :-) a předvedené znalosti dostali pexeso, jak jinak než s rybářskou tématikou. Zájemci si mohli pohladit krajtu nebo si ve střelnici zastřílet na virtuální kachny. Také jsme se byli podívat před školou na jezírko, které zrovna další studenti připravovali na zimu. Sestoupili jsme po schodech do místnosti, jejíž podlaha byla na úrovni dna jezírka a mohli jsme pozorovat ryby v jejich přirozeném prostředí. Na závěr jsme se prošli po zbrusu nové naučné stezce "Čápa Vodňana".

Fotky najdete zde:

Mgr. Hana Vojtová

Levá část patičky ZŠ Dukelská, ul. Dukelská 166, Strakonice II 386 01 • 383 313 230 • posta@dukelska.strakonice.czRSS • vytvořil Jan Veselý
Jídlo

Týden od 20. ledna do 24. ledna

Pondělí 20. ledna

Polévka

Polévka ruský boršč (maso, čer. řepa,zelí, smetana

První jídlo

Zapečené těstoviny s vepřovým masem, zeleninová obloha, jogurt ovocný, čaj, voda s citrónem

Druhé jídlo

Hovězí maso vařené, omáčka žampiónová, knedlíky kynuté houskové, mléko

Úterý 21. ledna

Polévka s kapáním a zeleninou

První jídlo

Hovězí pečeně frankfurtská, knedlíky kynuté špaldové, jablečný mošt, voda s citrónem

Vepřové maso v mrkvi, brambory vařené, mléko

Středa 22. ledna

Polévka

Polévka z rybího file s opraženou houskou

První jídlo

Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, jablko, čaj, voda s citrónem

Druhé jídlo

Čočka pikantní ( rajčata,koření kari), rohlík celozrnný, zelenina, mléko

Čtvrtek 23. ledna

Polévka zeleninová

První jídlo

Vepřová pečeně, hrachová kaše s cibulkou, salát z kysaného zelí, kyselá okurka, citrovník, čaj, voda

Druhé jídlo

Rybí filé zapečené se zeleninou (hrášek, mrkev), brambory vařené s máslem, zelenina, mléko

Pátek 24. ledna

Polévka kuřecí s těstovinou

První jídlo

Kuřecí stehna pečená, brambory vařené, kompot, čaj, voda s citrónem

Druhé jídlo

Vepřový guláš s fazolemi, těstoviny větrníky, mléko

Týden od 27. ledna do 31. ledna

Pondělí 27. ledna

Polévka pohanková se sýrem

První jídlo

Lívance se skořicí, kakao, kiwi, voda s citrónem

Druhé jídlo

Obalovaná ryba plněná sýrem, brambory vařené s máslem, zeleninová obloha, čaj

Úterý 28. ledna

Polévka gulášová

První jídlo

Rybí filé zapečené s brokolicí(smetana, vejce), brambory vařené s máslem, zeleninová obloha, jablečn

Druhé jídlo

Krůtí nudličky na rozmarýnu, kuskus, mléko

Středa 29. ledna

Polévka drožďová

První jídlo

Segedínský guláš ( vep.maso ,kys.zelí), knedlíky kynuté houskové, jablko, čaj, voda s citrónem

Druhé jídlo

Piroh z listového těsta s mletým masem, brambory vařené s máslem, salát okurkový se smetanou, voda s

Čtvrtek 30. ledna

Polévka česneková s bramborem

První jídlo

Kuřecí řízek smažený, bramborová kaše s máslem, salát rajčatový, čaj, voda s citrónem

Druhé jídlo

Smetanová tarhoňa s kuřecím masem a žampióny, mléko

Pátek 31. ledna

Prázdniny

Dnes vaříme

Polévka s kapáním a zeleninou

Vepřové maso v mrkvi, brambory vařené, mléko

Doln část
Návštěvní kniha

Návštěvní knihy

Vstup do oficiální návštěvní knihy »

Dodržujte prosím pravidla slušného chování!

Vstup do neoficiální návštěvní knihy »

Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).

Pošta

Přihlásit se na školní e-mail

Jméno (nepovinné):

E-mail (nepovinný):

Obsah zprávy:

Jakou barvu má modrá obloha?

Kvíz

Kvíz je momentálně uzavřen!

E-mail Kvíz Baltík Suplování Návštěvní kniha Stránky tříd