7. července 02:31

Bohuslava

Jídlo

Navigace

Odkazy

Bakaláři Microsoft Teams Školní program Plán akcí Harmonogram školního roku
Fénix - školní časopis
Ocenění SCIO

Partneři

Strakonický deník

Puzzle

3, 2, 1.

Návštěvnost

TOPlist

Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.

ZŠ Dukelská Strakonice » Sportovní soutěže » Lyžařský kurz 7. ročníku 2022

Zařazeno do kategorie Sportovní soutěže • aktualizováno 25. března 2022

Lyžařský kurz 7. ročníku 2022

Lyžařský kurz 7. ročníku 2022

Týden před jarními prázdninami se 48 žáků ze tříd 7. A, 7. C a 7. D vydalo vstříc lyžařským zážitkům do Lipna nad Vltavou. Dobrodružství začalo v pondělí 14. února. Ráno jsme se v 6:30 hod ve škole otestovali, odevzdali potřebnou dokumentaci a pak už nic nebránilo naložení našich kufrů, tašek a lyžařské výzbroje do autobusu. Zamávali jsme rodičům a vyrazili na cestu. Po dvou hodinách jízdy nás přivítal Herbertov – náš nový domov až do pátku 18. února.

Odpoledne jsme plni očekávání vyrazili na první lyžařský výcvik do Skiareálu Lipno (Kramolín). Téměř dvacetiminutový přesun autobusem jsme celý týden absolvovali 2-3x denně, kdy jsme trénovali naše hlasivky sborovým zpěvem. Po rozcvičce na svahu jsme byli rozřazovací jízdou rozděleni na dvě hlavní skupiny, a to na pokročilé lyžaře a na ty, kteří s lyžováním mají malé nebo žádné zkušenosti. A právě na skupinu „nelyžařů“ čekala nejnáročnější část celého kurzu – pády, vstávání, jízda v pluhu, brždění a stoupání.

Až na první den, nás celý kurz provázelo víceméně nepříznivé počasí. Ve čtvrtek byl dokonce celý skiareál uzavřen kvůli silnému větru a výpadkům elektřiny. I přes tuto celodenní lyžařskou absenci jsme všichni udělali výrazné lyžařské pokroky. Začátečníci dokázali to, čemu někteří ani nevěřili – vyjet lanovkou nahoru a základními oblouky zdolat nástrahy sjezdovky Jezerní. Pokročilí lyžaři pilovali na různých sjezdovkách oblouky dlouhé, střední i krátké a zdokonalili se také v carvingové technice. To vše pod vedením instruktorů Josefa Němce, Daniela Pavloviče, Lucie Jeřábkové a Petry Němejcové.

Kromě lyžování jsme také získali nové vědomosti na přednášce horské služby a na večerní přednášce týkající se desatera pohybu na sjezdovce a v horském terénu. V rámci lyžařských družstev nebo třídních kolektivů jsme spolupracovali na plnění různých úkolů, které byly bodově hodnocené – zimní olympiáda Herbertov, scénky na zadané téma a literární kreativita s určenými dvaceti slovy. Jeden večer jsme protančili na diskotéce a stihli jsme také poznávací výlet na Čertovu stěnu, návštěvu aquaparku a večerní lyžování.

Poslední večer jsme se rozloučili vyhlášením výsledků, předáním diplomů a cen a trochu nám bylo líto, že už to vlastně končí. Byl to krásný týden a všem zúčastněným děkuji za poklidný průběh, příjemnou atmosféru, dobrou náladu a lyžařské nasazení. Třídě 7. D gratuluji k vítězství a po prázdninách se ve škole těšte na dort.

A v neposlední řadě děkujeme za péči naší skvělé zdravotnici Jiřině Zichové, která musela ošetřit naštěstí pouze drobné bolístky.

Fotogalerie zde.

Petra Němejcová, vedoucí kurzu

Levá část patičky ZŠ Dukelská, ul. Dukelská 166, Strakonice II 386 01 • 383 313 230 • posta@dukelska.strakonice.czRSSProhlášení o přístupnosti • Vytvořil Jan Veselý
Jídlo

Jídelníček

Na nejbližší dobu není naplánováno žádné jídlo!

Na nejbližší dobu není
naplánováno žádné jídlo!

Doln část
Návštěvní kniha

Návštěvní knihy

Vstup do oficiální návštěvní knihy »

Dodržujte prosím pravidla slušného chování!

Vstup do neoficiální návštěvní knihy »

Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).

E-mail

Pošta

Přihlásit se na školní e-mail

Schránka důvěry

Kvíz

Kvíz

Kvíz je momentálně uzavřen!

E-mail Kvíz Baltík Suplování Návštěvní kniha Stránky tříd