15. srpna 00:10

Hana

Jídlo

Navigace

Odkazy

Bakaláři Microsoft Teams Školní program Plán akcí Harmonogram školního roku
Fénix - školní časopis
Ocenění SCIO

Partneři

Strakonický deník

Puzzle

3, 2, 1.

Návštěvnost

TOPlist

Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.

ZŠ Dukelská Strakonice » Projekty » Projekt Společný jazyk – společná budoucnost

Zařazeno do kategorie Projekty • aktualizováno 9. srpna 2022

Projekt Společný jazyk – společná budoucnost

Projekt Společný jazyk – společná budoucnost

Tento projekt je součástí programu přeshraniční spolupráce Česká republika –Svobodný stát Bavorsko a zorganizovala jej Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích prostřednictvím koordinátorky Bc. Marcely Duškové. Do projektu se zapojilo 15 základních a 15 středních škol z České republiky i Bavorska. Na obou stranách hranice proběhla dvouletá odborná výuka němčiny a češtiny v letech 2020- 2022, která byla pro zapojené děti zdarma.

Na naší škole se do projektu zapojilo dvanáct páťáčků, letos žáci 6. A. Jejich německými partnery se stali žáci ze základní školy v bavorském městě Zwiesel. Projekt vedla lektorka Mgr. Hana Šimková. V loňském roce (školní rok 2020/2021) probíhala výuka vzhledem ke kovidovým omezením povětšinou online a tak uskutečnilo jen několik vzájemných virtuálních setkání, ve kterých se děti vzájemně představily a za pomoci animátorek si zahrály zajímavé hry.

Letošní rok byl pro výuku příznivější, děti školu navštěvovaly prezenčně, a takovým způsobem probíhaly jednotlivé kurzy na obou partnerských školách.

Celý projekt byl zakončen setkáním obou skupin, které proběhlo dne 22. června 2022 na německé straně. Děti se konečně střetly osobně tváří v tvář. Mohly se vzájemně poznat a užít si společný výlet v přírodní rezervaci Lusen, kde se uskutečnila vycházka k výběhům zvířat, stezkou v korunách stromů a návštěva muzea. Zde děti na památku dostaly i pěkné dárky a diplom.

Doufám, že tento skvělý nápad propojení česko-německé spolupráce nezanikne, a že navážeme spolupráci s partnerskou školou ve Zwieslu.

Mgr. Hana Šimková

Levá část patičky ZŠ Dukelská, ul. Dukelská 166, Strakonice II 386 01 • 383 313 230 • posta@dukelska.strakonice.czRSSProhlášení o přístupnosti • Vytvořil Jan Veselý
Jídlo

Jídelníček

Na nejbližší dobu není naplánováno žádné jídlo!

Na nejbližší dobu není
naplánováno žádné jídlo!

Doln část
Návštěvní kniha

Návštěvní knihy

Vstup do oficiální návštěvní knihy »

Dodržujte prosím pravidla slušného chování!

Vstup do neoficiální návštěvní knihy »

Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).

E-mail

Pošta

Přihlásit se na školní e-mail

Schránka důvěry

Kvíz

Kvíz

Kvíz je momentálně uzavřen!

E-mail Kvíz Baltík Suplování Návštěvní kniha Stránky tříd